Alimentatie in sarcina - Totul Despre Mame

Alimentatie in sarcina

Acest subiect conține 1 răspuns are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de  Amanda_Pop acum 1 an, 9 luni.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)
  • Autor

CrisTyna
    Participant

Sunt gravida in 8 luni. Pana acum am luat in greutate doar 10 kg, bebe este sanatos, m-am hranit bine, am evitat dulciurile, cafeaua, bauturile acidulate. Seara mi se face foarte foame si am incercat sa mananc fructe proaspete, dar mi-au creat disconfort. Puteti sa-mi dati un sfat ce sa mananc la ultima masa de seara sa fie si sanatos si sa nu-mi provoace disconfort? Multumesc mult

Amanda_Pop
    Participant

Eu mancam seara nuci sau migdale in stare naturala (fara sare sau zahar). La nuci poti sa incerci si soiul pecan ( sunt mai suculente si bogate in factori nutritionali). Alta idee ar fii supele crema de legume in care poti presara crutoane sau varianta sanatoasa seminte de dovleac sau de pin. Eu am avut diabet gestational , iar cand se apropia seara ma apuca o foameee si dieta mea a fost destul de stricta. Dar sa mananci sanatos e important atat pentru tine cat si pentru bebe. Am 2 copii sanatosi si nu am ramas cu nici un kg in plus dupa nici o nastere. Sarcina usoara!

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI