Amorțeală după operația de cezariană

Acest subiect conține 3 răspunsuri are 3 voci și a fost actualizat ultima dată de  Gina Morar acum 1 an, 5 luni.

Vizualizare 4 articole - 1 la 4 (din 4 în total)
  • Autor

Gina Morar
    Participant

Buna dimineața mamici vreau sa va întreb si eu ceva. Astăzi fac 1 luna de la nastere si operatia de cezariană arată ok, nu ma deranjeaza cum arată, dar nelămurirea mea este că pielea de deasupra operației a rămas amorțită, nu simt nimic dacă pun mâna.

Ați pățit la fel după operația de cezariană? V-a trecut amorțeala în timp? Multumesc

Bună. Amorțeală o sa o simți încă vreo 5 luni de acum încolo. Stai liniștită,e ceva normal în cazul cezarienelor.

Facebook Profile photo
    Criscriv32
    Participant

Buna

Si eu tot o luna am de la operatie si lafel simt. Amorteala este normala deoarece am intrebat doctorul si mi-a zis ca voi resimti aceasta amorteala cateva luni.

Gina Morar
    Participant

Uf, m-am mai linistit :). Abia saptamana viitoare ajung la control si ma cam speriasem ca nu simt nimic in acea zona.
    Multumesc mult, mamici!

Vizualizare 4 articole - 1 la 4 (din 4 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

durerile abdominale în sarcină

Durerile abdominale în sarcină. De ce apar și când sunt urgență...

De ce apar durerile abdominale în sarcină. Simptomele lor sunt normale sau ai nevoie de consultul de urgență al unui medic? Unele dureri abdominale apărute...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI

Un parinte informat este un parinte relaxat

Aboneaza-te cu Facebook
Bifeaza ce te intereseaza: