Arsurile in piept

Acest subiect conține 1 răspuns are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de Facebook Profile photo Nicole Nasta acum 1 an, 4 luni.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)
  • Autor

Grec Iuliana
    Participant

Buna. Sunt in saptamana 27+0 si am niste arsuri in piept groaznice. de cateva zile ragai si dupa orice mananc. Beau foarte multa apa,mananc destul de sanatos..Nu mai stiu ce sa fac sa ameliorez aceste arsuri. Cine mai e in situatia asta ? Si va rog un sfat cum sa trecem mai usor peste neplacerile astea..

Facebook Profile photo
    Nicole Nasta
    Participant

In primul rand ar trebui sa mananci putin si des, evita pe cat posibil sa mananci inainte de culcare. Incearca sa nu mananci prajeli sau alte alimente care iti provoaca arsuri. Exista la farmacie medicamente permise in sarcina pentru aceste arsuri, dar la mine a functionat foarte bine limonada fara zahar, dormitul in pozitie oblica(puneam o perna in plus) si celelalte chestii pe care le-am mentionat.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

beneficiile detartrajului dentar în sarcină

Care sunt beneficiile detartrajului dentar în sarcină

Care sunt beneficiile detartrajului dentar în sarcină? Multiple. Detartrajul și examenul anual stomatologic nu numai că sunt sigure, dar sunt și recomandate în timpul...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI

Un parinte informat este un parinte relaxat

Aboneaza-te cu Facebook
Bifeaza ce te intereseaza: