Aspirator nazal electric pentru bebe de 5 luni - Totul Despre Mame

Aspirator nazal electric pentru bebe de 5 luni

Acest subiect conține 3 răspunsuri are 3 voci și a fost actualizat ultima dată de  Carmen Palimaru acum 1 an, 8 luni.

Vizualizare 4 articole - 1 la 4 (din 4 în total)
  • Autor

Diana Sirbu
    Participant

Fetita mea de 5 luni se sperie groaznic de aspirator atunci cand folosesc batista bebelusului si ma gandeam sa cumpar un aspirator nazal electric. La recomandarea medicului ORL-ist, care mi-a explicat ca din cauza mucozitatilor nazale neeliminate cum trebuie apare foarte des otita, folosesc batista bebelusului, insa trebuie sa gasesc o alternativa ca sa nu se mai sperie.

Voi ati incercat aspiratorul electric? Este eficient, silentios? As vrea sa aflu parerea voastra inainte de a cumpara. Multumesc.

Mihaela Ailenei
    Participant

aspirator nazal manual se numeste

Mihaela Ailenei
    Participant

eu te as sfatui sa nu cumperi asa ceva…
    sunt u fel de pompite cu care poti sa ii tragi tu mucusorii din nasuc. seamana cu aspiratorul nazal, doar ca tragi tu cu gura, nu cu aspiratorul
    baietelul meu are 3 ani jumatate si inca ii eliberez nasucul prin metoda asta. ii pui putin ser fiziologic in nasuc sa ii moaie mucusorii, si apoi tragi cu ajutorul acestei pompite

Carmen Palimaru
    Participant

Am un baietel de 5 luni si de cand s-a nascut folosesc aspiratorul nazal electric. E foarte practic, usor de utilizar,se curata usor si cel mai important e ca micutului chiar ii face placere(adevarat ca la inceput a plans de cateva ori). Mi s-a recomandat sa il folosesc dupa baita. Eu sunt foarte multumita de aspirator, iti recomand sa cumperi unul de calitate (eu am unul de la miniland, chiar e foarte bun si merita fiecare banut)

Vizualizare 4 articole - 1 la 4 (din 4 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI