Autosugestie sau sunt insarcinata?

Acest subiect conține 2 răspunsuri are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de  alexa85 acum 1 an, 11 luni.

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)
  • Autor

AnaLuiza
    Participant

As avea o intrebare pentru mamicile care au trecut prin ce trec eu acum. Imi doresc foarte mult un copil si incercam de aproape 1 an de zile fara rezultat. Luna aceasta mi-a intarziat cm cateva zile avand un cm regulat. De vreo doua saptamani am o stare generala proasta, greturi variabile, sani durerosi,intepaturi in ovare, zile in care nu pot sa imi beau cafeaua eu fiind o mare consumatoare de cafea.
    Am facut acasa 3 teste de sarcina diferite si toate au iesit negativ. Sotul meu este convins ca imi este asa rau pentru ca ma stresez prea mult ca nu avem inca un copil. Ma gandesc ca totusi ar fi prea devreme sa ma gandesc la o posibila sarcina avand in vedere ca au trecut doar 3 zile de intarziere a cm. Se poate totusi sa fiu insarcinata sau o fi doar o autosugestie?

multumesc

alexa85
    Participant

Testele de sarcina parca au precizie buna mai tarziu de cateva zile de intarziere daca tin bine minte.

Poate fi si autosugestie, si stres, si dereglare hormonala dupa simptome. Chiar te-as sfatui sa treci pe la ginecolog oricum daca nu dispar simptomele, sa nu fie un chist ovarian, ca nu prea am auzit sa fie senzatii de orice fel in ovare in sarcina (asta daca esti sigura ca e la ovare si nu uter).

Sanatate si iti tin pumnii pt sarcina.

alexa85
    Participant

Testele de sarcina parca sunt mai precise la vreo saptamana de intarziere. S-ar putea sa fie si stres sau o dereglare hormonala, dar iti urez sa vina si bebe in curand.

As recomanda sa dai fuga la ginecolog daca intarzie mai mult si tot rau te simti, sa nu fie un chist, daca zici ca te si inteapa ovarele – asta n-am auzit pana acum sa fie semn de sarcina. Sanatate.

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

bebeluș mare

Nașterea unui bebeluș foarte mare. Ce riscuri sunt?

Cel mai mare bebeluș care s-a născut, conform Cărții Recordurilor, a avut 10 kilograme și a apărut pe lume în Ohio, SUA. Potrivit publicației The...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI