Bebe bea laptic doar de la un san…ce pot face?

Etichetat: ,

Acest subiect conține 2 răspunsuri are 3 voci și a fost actualizat ultima dată de Facebook Profile photo Mara Văduva acum 1 an, 5 luni.

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)
  • Autor

Melania84
    Participant

Mamici, bebele meu de 2 luni papa laptic numai dintr-un san. Suge doar din unul, trage chiar foarte bine, iar din celalalt trage de 2-3 ori si pe urma nu il mai vrea. Prima data am zis ca poate am canalele infundate si nu poate sa traga dar nu…am incercat cu pompa de san si iese foarte bine.

Problema este ca acum sunt cu un san mai mic si cu unul mai mare 🙂 Tot incerc sa o mai pun la sanul din care nu bea dar fara rezultate. Ajung intotdeauna sa ma mulg sa nu patesc ceva ca mi se umfla foarte tare si ma doare.

Vi s-a intamplat asa ceva? Cum ati rezolvat?

si bebe al meu tot asa facea.o perioada sugea doar de la un san si din celalalt deloc. apoi le schimba. eu nu m-am stresat, l-am lasat sa mamance cum vrea el

Facebook Profile photo
    Mara Văduva
    Participant

Eu in stilul asta am alaptat pana la 2 ani jumatate.. La un moment dat am citit ca unele femei asa sunt pur si simplu, cu lapte predominant intr-unul din sani si atunci nu ai ce face, caci asa produce organismul tau. Poti sa mai insisti si sa cauti pozitii preferate de bebe ori sa depistezi cand accepta fara sa se supere si sanul cu mai putin lapte (ex. la somn), fiindca stii deja – dupa cerere si oferta, iar daca nu papa de acolo mai deloc, atunci incet incet se va diminua f tare pana spre deloc. Incearca sa te dai cu garmastan, poate mai ajuti la elasticizare si asa se descurca mai bine bebe ori daca banuiesti ca ai un canal infundat incearca sa pui o frunza de varza pe san (ajuta f mult) – se bate bine cu ciocanul de snitele si se pune intr-un tifon apoi cateva minute pe san 😉 Sper sa-ti fie de folos
    Succes!

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

durerile abdominale în sarcină

Durerile abdominale în sarcină. De ce apar și când sunt urgență...

De ce apar durerile abdominale în sarcină. Simptomele lor sunt normale sau ai nevoie de consultul de urgență al unui medic? Unele dureri abdominale apărute...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI

Un parinte informat este un parinte relaxat

Aboneaza-te cu Facebook
Bifeaza ce te intereseaza: