Bebe nu mai accepta sanul...ce sa fac? - Totul Despre Mame

Bebe nu mai accepta sanul…ce sa fac?

Acest subiect conține 1 răspuns are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de  Lucia Maxim Tozaru acum 1 an, 4 luni.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)
  • Autor

Valy Serbanescu
    Participant

Mamici sunt disperata, bebele meu de 5 luni (alaptat la san) a fost foarte bolnavior, cu rosu in gat si nasucul foarte infundat, si nu prea putea sa pape la san astfel ca in 3 zile a scazut destul de mult in greutate. Am primit recomandarea de la pediatru sa ii dau cu biberonul lapte de la mine muls sau lapte praf cand vad ca nu suge suficient si asa am si facut. Nu ii dadeam de multe ori biberonul, maxim 3-4 ori pe zi in completare la lapticul de la san si intr-adevar a luat iar in greutate.

S-a facut bine dar acum cand il pun la san face un scandal monstru, cand ii pun lapticul in biberon il bea dar la san nu. Imi vine sa plang, am fost asa de fericita ca il alaptez si as vrea sa-l alaptez in continuare dar nu stiu ce sa fac ca nu mai accepta sanul? Ati patit asa ceva? Cum as putea face sa revina iar la san?

Lucia Maxim Tozaru
    Participant

La fel am patit si eu. Am reusit s-o alaptez in nou dupa ce o calmam cu suzeta si o alaptam pe intuneric si in linistr deplina. In 3 zile s-a rezilvat. Sanatate si succes!

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI