Bebe transpira rau in scoica de la masina

Acest subiect conține 1 răspuns are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de Facebook Profile photo Raluca Damian acum 1 an, 4 luni.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)
  • Autor

georgiana_22
    Participant

Buna. Bebelusul meu transpira foarte tare in scaunul auto. Chiar daca este mai cald sau mai frigut tot transpira chiar daca mergem putin. Nu stiu ce sa fac sa nu se mai intample asa…va rog un sfat. Multumesc

Facebook Profile photo
    Raluca Damian
    Participant

Exista ceva care se pune pe scaunul de masina (dar poate fii folosit si pt scoica pt ca se regleaza) care ajuta sa nu mai transpire: se numeste Aerosleep si se gaseste pe Amazon, nu stiu daca si in Romania, noi l-am luat din Italia; daca nu alta varianta ar fii blanita de miel care iarna tine cald iar vara racoare. Noi folosim si una si cealalta alternant. Pt drumuri lungi cred ca mai bun este aerosleep-ul. Daca nu il gasesti on-line sigur il gasesti in magazinele de specialitate. Bebe transpira pt ca scunul sau scoica sunt facute cu burete si tin f. cald. Sper sa iti fie de ajutor.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

durerile abdominale în sarcină

Durerile abdominale în sarcină. De ce apar și când sunt urgență...

De ce apar durerile abdominale în sarcină. Simptomele lor sunt normale sau ai nevoie de consultul de urgență al unui medic? Unele dureri abdominale apărute...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI

Un parinte informat este un parinte relaxat

Aboneaza-te cu Facebook
Bifeaza ce te intereseaza: