Bebelusa mea nu sta singura

Acest subiect conține 3 răspunsuri are 4 voci și a fost actualizat ultima dată de  Vickyolt acum 2 ani.

Vizualizare 4 articole - 1 la 4 (din 4 în total)
  • Autor

GabyGaby
    Participant

Bebelusa mea de aproape 8 luni nu vrea sa stea singura deloc. Nu stiu ce sa ma mai fac… nici pana la baie nu pot sa ma duc ca ma si striga si daca nu vin la ea incepe sa planga. Este sociabila in rest, unde mergem analizeaza tot, sta si la alte persoane in brate, nu plange numai ca parca prea e lipita de mine. Nu pot face mai nimic (o treaba prin casa, o mancarica etc), decat sa stau cu ea in brate sau sa ne jucam. Ce e de facut?

Anonim

Draga Gaby, manifestarile sale sunt foarte normale pentru aceasta varsta si va mai continua sa fie asa o perioada. Nici la varste mai mari nu vor sta foarte mult fara prezenta parintelui langa ei. Ca solutii in acest moment ar fi: sa faci din treaba cand ea doarme sau seara impreuna cu sotul, sa folosesti un sistem de purtare, o pui in spate si iti desfasori diverse activitati: gatit, dat cu aspiratorul, spalat, etc.

Ana Stan
    Participant

Buna! Draga mamica la varsta de 8 luni a copilului si eu cred ca este foarte normal ceea ce face. Are nevoie de mamica ei sa-i fie aproape, in bratele tale gaseste toata alinarea si tot confortul de care are nevoie. La un moment dat toate o sa ne dorim sa dam timpul inapoi sa mai fie la fel 🙂

Vickyolt
    Participant

doamna Gaby, sunt de acord cu ceea ce zic mamicile de mai sus… dar va intreb? cat timp ati lasat-o sa planga? adica ati testat-o? sunt situatii când copii nu adorm, de exp, decat daca trec printro minipartida de plans. recunosc, noi nu am avut aceasta problema, copilul meu nu a plans, dar il tineam intro scoica si o luam cu mine in bucatarie, pe hol, etc. dar nu va ingrijorati, este totusi ceva norma sa vrea sa stea cu parintii. o zi buna!

Vizualizare 4 articole - 1 la 4 (din 4 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

beneficiile detartrajului dentar în sarcină

Care sunt beneficiile detartrajului dentar în sarcină

Care sunt beneficiile detartrajului dentar în sarcină? Multiple. Detartrajul și examenul anual stomatologic nu numai că sunt sigure, dar sunt și recomandate în timpul...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI

Un parinte informat este un parinte relaxat

Aboneaza-te cu Facebook
Bifeaza ce te intereseaza: