Bebelusul si animalele de companie

Acest subiect conține 1 răspuns are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de Facebook Profile photo Iulia acum 1 an, 5 luni.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)
  • Autor

Loredana34
    Participant

In urma cu ceva timp ne-am luat un catelus – un golden retriever. Ne plac mult animalutele, in special catelusii, iar copilul nu era inca in planurile noastre.  Numai ca la cateva luni dupa ce North a ajuns in familia noastra, am ramas insarcinata.

Toata familia ne-a sarit in cap sa renuntam la el, ca nu se poate sa avem un animalut in casa cand vine bebelusul, insa am hotarat sa nu il dam. Acum familia s-a marit, iar Rares este topit dupa catel, rade mult la el. Pediatrul nostru ne-a spus ca nu e nici o problema sa-l avem.

Eu cred ca un animalut este foarte ok pentru un copil, il ajuta in socializare, il invata sa fie mai responsabil, sa daruiasca si sa primeasca iubire neconditionata.

Voi aveti animalute? Credeti ca e rau pentru copil sa aiba un animalut cu care sa se joace si sa-i arate afectiune?

Facebook Profile photo
    Iulia
    Participant

Buna seara! Eu recent m-am mutat la casa si avem un catel destul de mare; dar il tinem afara. In schimb am doi papagali ( Micul Alexandru ) mascul si femela; si eu am primit sfaturi sa ii dau. Dar nu pot. Pe mascul il am de 18 ani, iar femela de 3 ani; nu pot renunta la ei. Dar eu cred ca un animal in casa, indiferent de specie, este foarte bine pentru un copil; se dezvolta mai bine si devine responsabil de mic. Sunt de acord cu animalele de companie!

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

durerile abdominale în sarcină

Durerile abdominale în sarcină. De ce apar și când sunt urgență...

De ce apar durerile abdominale în sarcină. Simptomele lor sunt normale sau ai nevoie de consultul de urgență al unui medic? Unele dureri abdominale apărute...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI

Un parinte informat este un parinte relaxat

Aboneaza-te cu Facebook
Bifeaza ce te intereseaza: