Cand bunicii se implica prea mult

Acest subiect conține 2 răspunsuri are 3 voci și a fost actualizat ultima dată de Facebook Profile photo victorita84 acum 1 an, 6 luni.

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)
  • Autor

Vrei ca bunicii copilului tau sa fie o prezenta constanta in viata lui, iar cel mic sa creasca in spiritul valorilor nepretuite pe care acestia le insufla prin prisma experientei lor. Insa dragostea bunicilor poate deveni coplesitoare si sacaitoare, mai ales atunci cand tin cu tot dinadinsul sa-si impuna punctul de vedere in cresterea copilului ori cand vizitele lor sunt neanuntate si mai lungi decat ar fi cazul.
    Cum controlezi situatiile in care bunicii se baga in sufletul si viata familiei tale mai mult decat ti-ai dori? Cand bunicii se implica prea mult?

izabella
    Participant

Este mai greu sa faci acest lucru, insa o discutie clara si la obiect, in care sa iti spui punctul de vedere si sa nu reprosezi cred ca ar rezolva situatia.

Facebook Profile photo
    victorita84
    Participant

DA, INTRADEVAR, DELICAT SUBIECT. NU VREI SA RANESTI SENTIMENTELE BUNICILOR DAR NICI SA TRAIESTI TU CU O FRUSTRARE DATORITA COMPORTAMENTULUI LOR. AM ZIS O DATA, POATE PRIPIT SI SCURT, CA DECAT BUNICI SACAITORI SI PREA CICALITORI, MAI BINE SA NU AI AJUTOR SI ITI CRETSI COPILUL CUM STII. AM MOMENTE CAND CRED CE SPUN SI MOMENTE CAND MI-AS DORI SA AM PE CINEVA ALATURI SA MA AJUTE IN TREBURILKE CASNICE SAU CU CRESTEREA COPILULUI 🙂 O SEARA FRUMOASA!

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

bebeluș mare

Nașterea unui bebeluș foarte mare. Ce riscuri sunt?

Cel mai mare bebeluș care s-a născut, conform Cărții Recordurilor, a avut 10 kilograme și a apărut pe lume în Ohio, SUA. Potrivit publicației The...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI