Cand incepe bebe sa fie atent la ce este in jurul lui?

Acest subiect conține 2 răspunsuri are 3 voci și a fost actualizat ultima dată de Facebook Profile photo Alisa Ivanova acum 1 an, 4 luni.

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)
  • Autor

Stela24
    Participant

De la ce varsta bebelusii vostri au inceput sa fie atenti la ce este in jurul lor? Baietelul meu are deja o luna de zile si mi se pare cam absent…nu baga in seama un zornait de jucarie, un batut din palme…Oare este prea devreme si trebuie sa mai am rabdare? Ce ma sfatuiti?

Facebook Profile photo
    Criscriv32
    Participant

Buna,
    Este devreme …eu am o fetita de 2l si d abia acum a inceput sa intoarca capul si sa zambeasca la noi sa fie atenta cand ii punem muzica sau xand ii vorbim. Eu zic sa stai linistita

Facebook Profile photo
    Alisa Ivanova
    Participant

Am un video, la fix 3 sapt se juca singura cu o jucarie agatata de patut. Ei disting contrastele alb-negru foarte bine, jucaria despre care zic este un plus rotund cu o spirala neagra pe fond alb, are o oglinda pe centru si niste forme de plus care atarna din ea. Jucariile viu colorate o sa le perceapa mai tarziu.

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

durerile abdominale în sarcină

Durerile abdominale în sarcină. De ce apar și când sunt urgență...

De ce apar durerile abdominale în sarcină. Simptomele lor sunt normale sau ai nevoie de consultul de urgență al unui medic? Unele dureri abdominale apărute...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI

Un parinte informat este un parinte relaxat

Aboneaza-te cu Facebook
Bifeaza ce te intereseaza: