Cat mai costa o nastere? - Totul Despre Mame

Cat mai costa o nastere?

Acest subiect conține 2 răspunsuri are 3 voci și a fost actualizat ultima dată de  Elena_19 acum 1 an, 5 luni.

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)
  • Autor

Ionela Bucur
    Participant

Buna tuturor mamicilor si viitoarelor mamici . Imi puteti spune, va rog, cat se da la o nastere normala la stat, adica cat se da la doctor si cat la asistente? In cazul in care este nevoie de cezariana cam cat se da? Multumesc mamici!

dr i-am dat 500 lei pt nastere normala (nu stiu dc a fost bine sau nu), era medicul de garda si cate 50 lei pt asistente (cele care au asistat la nastere, cele de la copii care se schimbau mereu), am dat tot 50 celor care imi schimbau patul si 50 dr de la copii (au fost 2 pe per cat am stat in spital). Toata lumea s-a purtat foarte frumos, mi-au schimbat patul de 3 ori in vreo 2 ore, mi-au vorbit frumos si m-au invatat tot ceea ce ar fi trebuit sa aflu. Am nascut in iunie 2015.

Elena_19
    Participant

Buna mamici,
    Si eu sunt interesata de aceleasi informatii si in plus m-ar mai interesa sa stiu si daca spitalul asigura 100% necesarul de medicamente dupa nastere (mai ales in caz de cezariana) sau orice altceva ar fi nevoie pt mamica si bebe.
    Multumesc!

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI