Ce mancam cand alaptam?

Acest subiect conține 1 răspuns are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de Facebook Profile photo Anca Tartareanu acum 1 an, 5 luni.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)
  • Autor

Anka
    Participant

Mamici, ma ajutati si pe mine cu un sfat ce este bine si ce nu ar fi indicat sa mananc ca sa nu afectez calitatea si cantitatea laptelui pentru bebe? Am nascut de 2 luni si problema este ca nu prea am pofta de mancare si nu as vrea sa scada lactatia din cauza asta…ce as manca sunt fructele dar stiu ca pot balona si ca nu ar fi ok nici pentru burtica lui bebe…

Facebook Profile photo
    Anca Tartareanu
    Participant

De doua luni am nascut si eu! 🙂 la inceput am mancat destul de..light: supe, orez, carne la gratar, covrigi, lactate. De aproape o luna am inceput sa mananc mult mai diversificat, bineinteles fara prajeli, mancaruri grase, fasole, mazare, varza…
    In principiu, mananc ce imi place. Cate un fruct in fiecare zi, lactate, supe, insa daca mi-a fost super pofta de ceva, am gustat.
    Tin un fel de „jurnal” cu ce mananc in fiecare zi, astfel ca daca observ ca bebe se deranjeaza, scot din alimentatie o perioada ce am mancat in ziua precedenta.
    Iti urez pofta buna la orice iti place si un bebe sanatos!!!

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

Ai pus cheile în frigider și nu le găsești? Iată explicația...

Pregnancy brain este denumirea în engleză pentru perioadele acelea din timpul sarcinii în care avem lipsuri de memorie. Este reală sau nu această situație? După...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI

Un parinte informat este un parinte relaxat

Aboneaza-te cu Facebook
Bifeaza ce te intereseaza: