Ce sa fac? Unde sa ma duc?

Acest subiect conține 0 răspunsuri are 1 voce și a fost actualizat ultima dată de  roxinthya acum 1 an, 6 luni.

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)
  • Autor

roxinthya
    Participant

Am 38 de ani, sunt casatorita si am 2 copii. Toata ziua muncesc sa pastrez curata toata casa, sa fac de mancare pentru toti patru. Nu ma intelegeti gresit, nu ma plang de asta, cred ca fiecare femeie/mama face asta. Insa problema mea este alta. Sa va povestesc:

Am si eu o diploma in contabilitate si am lucrat in acest domeniu, insa nu am mai profesat pentru ca am hotarat impreuna cu sotul sa raman acasa sa am grija de copii iar el urma sa asigure bunastarea familiei. Totul bine si frumos insa in timp si-a pierdut respectul fata de mine. Pentru ca sunt casnica si nu am niciun venit trebuie sa ii cer lui bani, iar el imi cere socoteala cat dau pe fiecare lucru. Nu mai zic ca mie nu imi pot cumpara nici o carte fara sa ii cer voie. Nu mai vorbesc de coafor, de o haina si de alte lucruri pe care el le considera mofturi.

De curand am aflat ca are o amanta. Nu pot zice ca ma deranjeaza foarte tare pentru ca in sinea mea simt ca nu il mai iubesc. Insa se poarta din ce in se mai urat cu mine iar eu sunt disperata pentru ca nu pot pleca de langa el. Decizia luata mai demult ma afecteaza acum. Ce sa fac? Unde sa ma duc cu doi copii? Toate sunt pe numele lui.

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

durerile abdominale în sarcină

Durerile abdominale în sarcină. De ce apar și când sunt urgență...

De ce apar durerile abdominale în sarcină. Simptomele lor sunt normale sau ai nevoie de consultul de urgență al unui medic? Unele dureri abdominale apărute...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI

Un parinte informat este un parinte relaxat

Aboneaza-te cu Facebook
Bifeaza ce te intereseaza: