CONCURS: Rețete îndulcite cu Green Sugar!

Acest subiect conține 12 răspunsuri are 11 voci și a fost actualizat ultima dată de Facebook Profile photo claudyka98 acum 1 an, 4 luni.

Vizualizare 8 articole - 1 la 8 (din 13 în total)
  • Autor

TOTUL DESPRE MAME și GREEN SUGAR te invită la concurs de rețete dulci!

Crăciunul este aproape și meniul pentru masa de sărbători probabil că este deja stabilit. Dacă ai ajuns la capitolul desert, nu uita să alegi rețete de dulciuri pe care să le poți face împreună cu micuții tăi. Este o oportunitate grozava să implici copilul în bucătărie și să vă distrați pregătind și decorând unele dintre cele mai delicioase prăjiturele de Craciun.

Concurs Green Sugar

Spune-ne într-un post în cadrul concursului ce rețetă ai prepara pentru/împreună cu micuții tăi, înlocuind zaharul cu GREEN SUGAR, îndulcitor natural cu 0 calorii si poți câștiga unul dintre cele 10 premii formate din borcan de GREEN SUGAR pudră de 350 gr. și șorț de bucătărie. Pentru mai multă inspirație poți consulta și rețetele de pe pagina GREEN SUGAR  aici

Green Sugar este singurul îndulcitor 100% natural de pe piață care poate fi preparat termic – de la prăjituri pregătite la cuptor, la temperaturi de până la 200 grade (aluaturi, torturi, foietaje, creme), până la înghețate, salate de fructe sau băuturi – fără a modifica gustul preparatelor.

Concursul se desfășoară în perioada 10 – 20 decembrie 2015. Câștigătorii vor fi aleși prin tragere la sorți în data de 21 decembrie. Dacă ai câștigat trimite-ne un mail la [email protected] cu datele tale de contact pentru a afla cum poți intra în posesia premiului.

Facebook Profile photo
    claudyka98
    Participant

As prepara o gramada de prajiturele la care as folosi cu siguranta indulcitorul GREEN SUGAR, fetitelor mele le place mult negrsele si clatitele cu finetti,gogosile care le umplem cu dulceata,sau prajituri cu nuca,trebuie sa le incercam pe toate!

dankutza
    Participant

Copiilor mei le place f mult BANANA CAKE.

Lista de ingrediente:
    – jumatate cana faina bio;
    – jumatate cana zahar bio (daca castig o sa prepar cu Green Sugar 🙂 )
    – jumatate ceasca de apa;
    – 3 banana pasate;
    – 2 oua bio;
    – 15 g unt (cam o lingura);
    – un varf de cutit de praf de copt;

Instructiuni:
    Se freaca bine untul cu zaharul, apoi se adauga ouale batute, bananele pasate si apa. Se amesteca bine. Adaugam faina si praful de copt, apoi se pune compozitie intr-o tava. Se lasa la cuptor aproximativ o jumatate de ora sau pana cand se rumeneste pe deasupra. Se poate fune zahar pudra pe deasupra. Pofta buna!

liviuta
    Participant

As folosi Green Sugar la prepararea tartei cu prune care este desertul preferat al baietelului meu si al meu.

Facebook Profile photo
    Oana1985
    Participant

As prepara tort pentru micurtii mei inlocuind zaharul cu GREEN SUGAR.

ana2015
    Participant

as pregati pentru cei mici o prajitura cu gem de caise si nuca . gemul este facut in casa iar in loc de zahar am folosit green sugar ( nici nu se simte ca nu este un gem „tipic” ); iar in blatul prajiturii voi folosi tot green sugar.
    este o prajitura delicioasa si datorita lui green sugar foarte sanatoasa 🙂

constanta
    Participant

Voi prepara un delicios tort de ciocolata. atat blatul tortului cat si crema de ciocolata vor avea in compozitie green sugar. In acest fel voi sta linistita asupra cantitatii de tort consumate.
    am folosit green sugar la toate dulciurile pe care le pregatesc si il recomand cu incredere. cei mici (si nici „cei mari”) nu realizeaza ca nu s-a folosit zahar pentru a prepara dulciurile lor preferate.

Facebook Profile photo
    Tusluc Elena
    Participant

As prepara delicioasa Prajitura cu mere in jeleu pentru care as folosi Green Sugar.

Vizualizare 8 articole - 1 la 8 (din 13 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

simptome ale sarcinii

Simptome mai puțin comune ale sarcinii

Simptomele sarcinii sunt cunoscute și recunoscute de aproape orice femeie. Există, însă, câteva simptome mai puțin comune, pe care le-ai putea avea înainte chiar...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI