Constipatie la bebelus de 6 luni

Acest subiect conține 1 răspuns are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de  byancap22 acum 2 ani.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)
  • Autor

deny12
    Participant

Bebelusa mea de 6 luni este constipata de vreo 3 zile…se screme si plinge. O alaptez la san de la nastere si de putin timp am inceput diversificarea. Am inceput cu fructe (mere si pere) la sfatul pediatrului. I-am facut si eu a mancat si de la borcanase…mananca cam 100 gr. odata. Poate e prea mult? Pediatrul mi-a spus sa-i dau atita cit maninca. Un sfat va rog? Multumesc

byancap22
    Participant

Si noi ne pregătim sa începem diversificare, iar din informațiile oferite de pediatru iti pot spune ca este normala apariția constipației odată cu începerea diversificării deoarce, pt inceput, organismul bebelușului trebuie sa se învețe sa digere si altceva in afara de laptele matern, care pe langa faptul ca este lichid se digera foarte ușor. In cazul apariției constipației, ni s-a recomandat jumatate de doza de microclisma.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

Vaccinarea antigripală în sarcină. Cât de sigur este acest vaccin pentru...

Deseori,vaccinarea antigripală în sarcină le sperie pe viitoarele mămici, care se întreabă dacă nu cumva acest vaccin îi face rău bebelușului. Pe de altă...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI

Un parinte informat este un parinte relaxat

Aboneaza-te cu Facebook
Bifeaza ce te intereseaza: