Copii si calculatorul - Totul despre mame

Copiii si calculatorul

Acest subiect conține 3 răspunsuri are 4 voci și a fost actualizat ultima dată de  miamarinp acum 2 ani, 5 luni.

Vizualizare 4 articole - 1 la 4 (din 4 în total)
  • Autor

Mariana
    Participant

mamici voi va lasati copiii sa se joace la jocuri pe calculator, ma refer la jocuri de colorat. baiatul meu are 3 ani si ii place foarte mult sa coloreze pe laptop. daca da cam cat timp ii lasati?

cosmina123
    Participant

Ma bag si eu in discutie cu o experienta indirecta. Nepotelul meu are aproape 3 ani si sta pe tableta cam 2 ore pe zi; exceptie fac zilele in care pleaca cu parintii in calatorii, si-atunci sta cu tableta-n brate tot drumul – adica si mai bine de 3 ore.
    Acum, din ce-am vazut la el, tableta are si efecte bune, si efecte mai putin bune asupra lui.
    Bune: prinde foarte repede tot ce tine de tehnologie. Rele: e mai putin dispus sa socializeze cu oamenii din jurul lui.

Fetita mea are abia 9 luni, dar mi-ar prinde bine sa aud pareri despre folosirea calculatorului si de la alti parinti.

Dana Nica
    Participant

Doua ore de screen time, adica tv, tableta, pc, tot ce include e mai mult decat suficient la varsta de 3 ani. Biofizicianul Virgiliu gheorghe explica foarte bine efectele pe care le are statul la tv asupra copiilor. Merita vazut.

miamarinp
    Participant

exista foarte multe surse informationale bune cu privire la acest subiect. iti recomand sa le cauti si sa iei cele mai bune decizii.

Vizualizare 4 articole - 1 la 4 (din 4 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI