Copilului meu ii place sa stea dezbracat

Acest subiect conține 0 răspunsuri are 1 voce și a fost actualizat ultima dată de  Vera_Vera acum 1 an, 5 luni.

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)
  • Autor

Vera_Vera
    Participant

Dupa baie baietelul meu refuza cu indarjire sa se imbrace si alerga prin casa asa dezbracat si era fericit nevoie mare. La inceput era amuzant insa aceste episoade au devenit frustrante si chiar stanjenitoare pentru ca faza cu dezbracatul a inceput sa fie si in alte dati decat dupa baie. Ultima data a fost chiar cand aveam musafiri, el s-a dezbracat si nu a mai vrut sa se imbrace chit ca i-am explicat ca nu este frumos sa stam dezbracati atunci cand avem musafiri, ca e rusine sa ne vada altii in funduletul gol si asa mai departe…cand suntem doar noi il las asa dezbracat un timp iar apoi prin diverse trucuri reusesc sa il imbrac.

Nu vreau sa se rusineze de propriul corp si sa fie nesigur de el dar nici nu as vrea ca episodul cu dezbracatul cand avem musafiri sa se repete.

Am uitat sa precizez, el are 3 ani si 7 luni acum. Oare este o perioada de descoperire de sine? Ati patit asa ceva? Ce ma sfatuiti?

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

durerile abdominale în sarcină

Durerile abdominale în sarcină. De ce apar și când sunt urgență...

De ce apar durerile abdominale în sarcină. Simptomele lor sunt normale sau ai nevoie de consultul de urgență al unui medic? Unele dureri abdominale apărute...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI

Un parinte informat este un parinte relaxat

Aboneaza-te cu Facebook
Bifeaza ce te intereseaza: