Cum imi dau seama daca am pierdut dopul gelatinos?

Acest subiect conține 4 răspunsuri are 4 voci și a fost actualizat ultima dată de Facebook Profile photo georgianavajiac acum 1 an, 8 luni.

Vizualizare 5 articole - 1 la 5 (din 5 în total)
  • Autor

Micky Mik
    Participant

Buna ziua. Acum am 29 sapt de sarcina si am considerat ca imi e bine si pot sa fac cate ceva prin casa. Acum am mers la baie,simtind absorbantul zilnic ud, si am vazut ca e o scurgere de culoare galben-verzuie, apoasa. Nu am dureri, sa ma ingrijorez???

Loredana Ioan
    Participant

Daca as fi intr-o astfel de situatie, as fi mers de urgenta la medic. Scurgerea asta nu mi se pare in regula nici in mod normal, in sarcina cu atat mai putin.

Ana Cuseru
    Participant

Parerea mea este ca pentru orice schimbare in timpul sarcinii care nu pare deloc ok ar trebui consultat medicul care iti supravegheaza sarcina … macar pentru linistea ta.

Facebook Profile photo
    georgianavajiac
    Participant

Eu cand l am pierdut ( la
    Prima sarcina) era de culoare maro-rosiatic, este exact ca un dop de gelatina. Suna medicul tau si spune i de schimbarile care au loc. Euam acum 33 sapt(sarcina 2) si sunt multe schimbari in ultimul trimestru. La mine nu a fost sub forma de secretie, il deosebesti cu usurinta. Sarcina usoara

Facebook Profile photo
    georgianavajiac
    Participant

Secretia se schimba in timpul sarcinii, iar in al 3 trim se produc cele mai multe schimbari. Pt linistea ta suna dr si spune ce se intampla. Do
    Dopul gelastios are o culoare rosu-maroniu, poti sa il pierzi treptat sau tot odata. Eu l am vazut in vasul de wc dupa ce fusesem la toaleta. Este vascos, nu este ca o scurgere a secretiei.este compact si grlatinos cum am spus mai sus.sarcina usoara in continuare

Vizualizare 5 articole - 1 la 5 (din 5 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

Vaccinarea antigripală în sarcină. Cât de sigur este acest vaccin pentru...

Deseori,vaccinarea antigripală în sarcină le sperie pe viitoarele mămici, care se întreabă dacă nu cumva acest vaccin îi face rău bebelușului. Pe de altă...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI

Un parinte informat este un parinte relaxat

Aboneaza-te cu Facebook
Bifeaza ce te intereseaza: