Custodie comuna-cum il afecteaza pe copil? - Totul Despre Mame

Custodie comuna-cum il afecteaza pe copil?

Acest subiect conține 1 răspuns are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de  alexandra_2 acum 1 an, 8 luni.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)
  • Autor

Cornelia
    Participant

Suntem in divort iar baietelul nostru, care are 3 ani si jumatate, sta o saptamana cu mine si o saptamana cu tatal lui. Momentan niciunul dintre noi nu a observat probleme comportamentale la baietel dar suntem amandoi constienti ca situatia de fata nu este ideala pentru el. Nici nu stiu ce alta alternativa sa avem astfel incat baietelul nostru sa petreaca timp atat cu mine cat si cu tatal lui.

Pentru ca amandoi ne dorim binele copilului intrebarea mea ar fi ce sa urmaresc in comportamentul fiului meu ca sa ne dam seama cum sa reactionam atunci cand va fi cazul? Si nu ma refer la tristete sau comportament sa zic agresiv, despre acestea am mai citit, poate este ceva la care nu ne-am gandit…

Va multumim frumos pentru sfaturi!

alexandra_2
    Participant

Buna, pe mine m-ar interesa mai mult cum s-a ajuns la aceasta situatie. Am mai cunoscut de un caz care aveau la fel, 1 saptamana la un parinte, 1 saptamana la celalalt, in cazul unui baietel de 6 ani, dar atunci nu m-a interesat foarte mult subiectul.
    Acum as vrea insa sa stiu cum s-a ajuns la aceasta „impartire”. Instanta a decis sau parintii de comun acord?

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI