Daca v-ati permite, ati sta acasa cu copilul? - Totul Despre Mame

Daca v-ati permite, ati sta acasa cu copilul?

Acest subiect conține 2 răspunsuri are 3 voci și a fost actualizat ultima dată de  amalia acum 1 an, 1 lună.

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)
  • Autor

Mamica_Cleo
    Participant

Recunosc ca mi-a placut mult in concediile de crestere a celor 2 copii ai mei si m-am bucurat de fiecare moment petrecut impreuna. De cand am revenit la servici nu incetez sa ma intreb daca nu ar fi fost mai bine sa raman acasa, langa copii mei. Stiu ca „meseria” de mamica nu este deloc usoara si are avantaje si dezavantaje. Adevarul este ca nici situatia materiala nu ne ajuta sa facem acest lucru si suntem nevoite sa ne intoarcem la servici. Dar, totusi, daca v-ati permite, ati sta acasa?

Irris
    Participant

Nuuu!!!! Eu mi-as permite dar nu vreau. Am stat 5 ani acasa cu ambii copii si dupa ce m-am angajat din nou am simtit ca am iesit dintr-o gaura neagra! Desi sunt persoane carora le place sa stea acasa, nu au dorinta de cariera… Eu cred ca am devenit o mama mai buna pentru ca petrec timp in afara casei, timpul petrecut cu ei e mai intens si mai placut!

amalia
    Participant

ExactȘ

”Eu cred ca am devenit o mama mai buna pentru ca petrec timp in afara casei, timpul petrecut cu ei e mai intens si mai placut!”

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI