De astazi imi propun sa fiu o mama mai buna!

Acest subiect conține 0 răspunsuri are 1 voce și a fost actualizat ultima dată de  Adriana Nita acum 1 an, 3 luni.

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)
  • Autor

Adriana Nita
    Participant

Aseara, fetita mea de 4 ani, mi-a spus o poezie in limba engleza (si apoi mi-a tradus-o si in romana) invatata de ea la gradinita. Mi s-a parut minunat si ca este o realizare mare si am pupat-o si i-am zis ca sunt tare mandra de ea, ce frumos a zis poezia si cat de multe a invatat ea la gradinita.

Vreau sa va zic ca dupa aceea nu s-a mai dezlipit de mine, ma pupa incontinuu si era peste tot cu mine. La un moment dat mi-a spus: „Mami, stii de ce te tot pup eu asa? Pentru ca mi-ai zis ca esti mandra de mine”. I-am zis ca eu sunt mandra de ea tot timpul, ca nu stia asta? Socata am aflat ca NU, NU STIA. Am plecat repede la bucatarie ca sa nu ma vada ca mi-au dat lacrimile si m-am simtit cea mai rea mama de pe planeta.

Dupa ce m-am calmat am stat doar noi doua de vorba si i-am cerut iertare ca nu i-am zis mai des cat de mandra sunt de ea, cat de mult o iubesc si ca o sa-mi fac mai mult timp pentru ea, sa nu mai fiu mereu ocupata dupa ce vin de la servici cu treburile casei sau altceva.

Sper din tot sufletul ca fetita mea sa nu mai simta ca nu sunt mandra de ea…iar eu sper sa pot fi o mama buna pentru ea. De astazi o sa fiu o mama mai buna!!!

Voi ati avut momente in care nu v-ati simtit o „mama buna”? Ati vrea sa schimbati ceva la comportamentul vostru fata de copil?

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

durerile abdominale în sarcină

Durerile abdominale în sarcină. De ce apar și când sunt urgență...

De ce apar durerile abdominale în sarcină. Simptomele lor sunt normale sau ai nevoie de consultul de urgență al unui medic? Unele dureri abdominale apărute...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI

Un parinte informat este un parinte relaxat

Aboneaza-te cu Facebook
Bifeaza ce te intereseaza: