De ce vomita bebe asa mult?

Acest subiect conține 2 răspunsuri are 3 voci și a fost actualizat ultima dată de Facebook Profile photo Georgiana Coman acum 1 an, 5 luni.

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)
  • Autor

Crinutza
    Participant

Fetita mea de 3 luni vomita zilnic. De cele mai multe ori imediat dupa ce termina lapticul dar si la ceva timp dupa masa. Cel mai tare ma ingrijoreaza faptul ca se poate inneca…daca sunt langa ea totul este ok dar imi e tare frica sa o las singura nici 2 minute.
    Pediatrul mi-a spus ca asa regurgiteaza bebelusii si ca o sa treaca in timp dar mie mi se pare cam mult laptic pentru o regurgitare. A mai trecut cineva prin asa ceva? Poate stiti de vreun tratament sau vreo explicatie…

Facebook Profile photo
    Criscriv32
    Participant

Ar fi bine sa ceri inca o parere sa nu aiba reflux gastroesofagian. Acesta se depisteaza, din cate stiu, printr o ecografie …acum depinde si ce lapte ii dai..formula sau matern(in general de la formula fac copiii reflux) se poate trata prin schimbarea laptelui

Facebook Profile photo
    Georgiana Coman
    Participant

Daca da afara atat de des clar este reflux. Mergi la un pediatru sa o vada, refluxul netratat este tare pacatos, face rani pe esofag. Si fetita mea a avut reflux, cu toate ca papa doar san. A luat 10 saptamani niste pastilute diluate in ceai si a scapat.
    Chiar si daca da afara doar de cateva ori pe zi, tot reflux este, dar o forma mai usoara.
    Sanatate!

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

Vaccinarea antigripală în sarcină. Cât de sigur este acest vaccin pentru...

Deseori,vaccinarea antigripală în sarcină le sperie pe viitoarele mămici, care se întreabă dacă nu cumva acest vaccin îi face rău bebelușului. Pe de altă...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI

Un parinte informat este un parinte relaxat

Aboneaza-te cu Facebook
Bifeaza ce te intereseaza: