Dermatita atopica la bebelus de 4 luni

Acest subiect conține 3 răspunsuri are 4 voci și a fost actualizat ultima dată de  miamarinp acum 2 ani, 4 luni.

Vizualizare 4 articole - 1 la 4 (din 4 în total)
  • Autor

denisacriss
    Participant

Buna! Astazi copilului meu de 4 luni i-au pus diagnosticul: dermatita atopica. N-am stiut ce inseamna pina n-am citit pe internet, acum sint foarte speriata, pentru ca am inteles ca nu se vindeca aceasta dermatita. Are niste pete rosii si uscate pe obraji, git si sub brat. Nu doarme noaptea, se trezeste plingind si se scarpina mereu in zonele respective. Am folosit deja 2 creme prescrise de pediatru si nu o ajuta.S-a mai confruntat cineva cu problema asta? Se poate vindeca dermatita atopica?

ralucutza.kytz
    Participant

Buna! Exista un produs nou in România, Ceumed. Încearcă sa începi cu crema pentru ca are o consistentă mai bogata de lipide si ulterior sa folosești preventiv gelul de dus si balsamul pentru masaj. Eu le-am cumpărat din bebe tei dar le-am văzut si pe eMAG. Eu am primit o mostra la baby expo anul trecut si de atunci nu am mai avut probleme cu pitica mea.

Uite aici site-ul lor.

http://smartlove.ro/ceumed-baby-lipo-balm2

Dana Nica
    Participant

Noi am folosit aderma, tb sa incerci multe produse pana vezi care se potriveste cel mai bine. Acum, daca ar fi sa o iau de la capat as merge numai si numai pe naturale, incearca niste combinatii gen ulei de cocos cu unt de shea, evita alergenii, e o cale luuunga, succes sa i dati de urma!

miamarinp
    Participant

draga mea,al meu bebe a avut deramtita inca de la 2 saptamani. initial nici eu nu stiut ce este si m-am gandit ca e o iritatie normala pt un bebe. abia dupa ce s-a extins destul de mult am mers la dermatolog care ne-a pus diagnosticul de dermatita atomica si ne-a dat o reteta de crema care se prepara in farmacie. in 4-5 zile a trecut si nu a mai revenit pana acum la 3 anisori.

Vizualizare 4 articole - 1 la 4 (din 4 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

Ai pus cheile în frigider și nu le găsești? Iată explicația...

Pregnancy brain este denumirea în engleză pentru perioadele acelea din timpul sarcinii în care avem lipsuri de memorie. Este reală sau nu această situație? După...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI

Un parinte informat este un parinte relaxat

Aboneaza-te cu Facebook
Bifeaza ce te intereseaza: