Diversificarea si alaptarea - Totul Despre Mame

Diversificarea si alaptarea

Acest subiect conține 2 răspunsuri are 3 voci și a fost actualizat ultima dată de  Criscriv32 acum 1 an, 6 luni.

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)
  • Autor

Ana Maria Lupu
    Participant

Incepem diversificarea la bebe 6 luni, alaptat, si am discutat cu o prietena mamica despre acest lucru si imi spunea ca e a cam rarit-o cu alaptatul si chiar ca a introdus laptele praf pe langa legumele cu care a inceput diversificarea. Asa sa fie oare? Daca incepi diversificarea trebuie sa te opresti in a mai alapta la cerere? M-am confuzat de tot…

Pi Si Ca
    Participant

In nici.un caz nu raresti alaptarea decat daca vrei sa intarci copilul…pana la un an mancarea e doar o joaca ,copilul probeaza gusturi noi exploreaza texturi etc…pana la.un laptele e baza…iar daca ai piept e pacat sa nu ii dai…recomand autodiversificarea…intra pe facebook pe grupul BLW Romania .

Criscriv32
    Participant

Ma scuzi dar o aberatie mai mare ca asta nu am mai auzit…eu nu alaptez din motive medicale dar daca as fi putut alapta as fi alaptat in continuare cu diversificarea…peste tot se spune ca laptele oferit bebelului trebuie sa ramana aliment de baza mult timp deoarece are cele mai multe vitamine si anticorpi..deci nu inceta alaptarea pentru ca ti a zis o prietena…

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI