Durere de spate in sarcina - Totul Despre Mame
itemscope="itemscope" itemtype="http://schema.org/WebPage">

Durere de spate in sarcina

Acest subiect conține 1 răspuns are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de  Raluca Trifan acum 1 an, 6 luni.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)
  • Autor

Maria Parvu
    Participant

Buna burtici! 🙂

As avea si eu nevoie de cateva sfaturi. Ma doare spatele in partea de jos a coloanei si doare rau de tot imi da senzatia ca ma rup din bazin. Noaptea cand ma intind in pat mai trece. Acum sunt insarcinata in 11 saptamani iar durerea de spate este foarte neplacuta si dureaza deja de vreo saptamana.

Problema este ca abia saptamana viitoare am programare la doctorita mea si vroiam sa cer cateva sfaturi sa stiu daca trebuie sa ma ingrijorez, daca sa ma duc mai repede la control.

Multumesc pentru eventualele raspunsuri

Raluca Trifan
    Participant

Buna,

Si eu am avut dureri foate mari de spate prin luna a 5a. M-am dus la doctor si mi-a recomandat centura de sustinere, m-a lasat sa ma dau la nevoie cu Diclofenac (foarte putin) si masaj in fiecare seara cu ulei de migdale. Centura am cumparat si mi-a fost foarte utila. Eu aveam burtica in luna a 5a, cu Diclofenac m-am dat o singura data, dar de masaj m-am tinut. Acum sunt in saptamana 29, dar am scapat de mult de dureri.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI