Enterocolita

Acest subiect conține 1 răspuns are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de  TOTUL DESPRE MAME acum 1 an, 8 luni.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)
  • Autor

Loredana Ioan
    Participant

Baietelul meu mi-a facut febra 39 si il durea rau burtica. I-am dat nurofen si i-a mai trecut, a putut sa doarma un pic. De dimineata a facut caca foarte moale, aproape apa. Am fugit la doctor si mi-a spus ca este Enterocolita. Acum suntem cu regim, ii dau sa bea des apa cate un pic cat poate sa bea, ii dau si Electrolyte Humana. Ca si tratament luam Hidrasec pentru diaree, eubiotic pentru flora intestinala si nurofen la nevoie daca face febra mare. Voi v-ati mai confruntat cu probleme din acestea? Imi puteti da cateva informatii cat dureaza, cum vi se pare tratamentul primit de noi? Va multumesc

Dragi mamici,

Pentru mai multe detalii privind enterocolita va invitam sa cititi si articolul nostru Enterocolita: cauze, simptome, tratamente

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

diabetul gestaţional

Lucruri pe care nu le ştiai despre diabetul gestaţional

Probabil cunoşti lucruri generale despre diabetul care poate să fie diagnosticat în timpul celor nouă luni de sarcină. De ce apare diabetul gestaţional, este...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI