Epilatul cu ceara in sarcina

Acest subiect conține 0 răspunsuri are 3 voci și a fost actualizat ultima dată de  Iuliana Corbu acum 1 an, 1 lună.

Vizualizare 4 articole - 1 la 4 (din 4 în total)
  • Autor

Iuliana Corbu
    Participant

Sunt o mamica in devenire si am va rog o intrebare si sper sa ma puteti lamuri…epilatul cu ceara, este permis in sarcina? Ma refer la inceputul sarcinii pentru ca in ultimele luni stiu ca nu e permis. Poate provoca avort spontan, mai ales daca ma epilez inghinal? Mersi de ajutor!

Facebook Profile photo
    catalina malureanu
    Participant

Buna.
    Eu sunt in 37de saptamani si m am facut toata sarcina cu ceara inghinal. Nu am avut niciun risc, plus ca am cerut si permisiunea doctoritei.

Facebook Profile photo
    yRrOL
    Participant

Eu sunt in 7 luni jumate si ma fac in continuare cu ceara. Cand am intrebat- pe dna doctor mi-a spus ca daca suport durere pot sa ma fac. Deci alegerea este a ta pana la urma.

Facebook Profile photo
    yRrOL
    Participant

Eu sunt in 7 luni jumate si ma fac in continuare cu ceara. Cand am intrebat-o pe dna doctor mi-a spus ca daca suport durere pot sa ma fac. Deci alegerea este a ta pana la urma.

Vizualizare 4 articole - 1 la 4 (din 4 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

diabetul gestaţional

Lucruri pe care nu le ştiai despre diabetul gestaţional

Probabil cunoşti lucruri generale despre diabetul care poate să fie diagnosticat în timpul celor nouă luni de sarcină. De ce apare diabetul gestaţional, este...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI