Femeia la 40 de ani

Acest subiect conține 0 răspunsuri are 1 voce și a fost actualizat ultima dată de  Coca_Coca acum 1 an, 7 luni.

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)
  • Autor

Coca_Coca
    Participant

Chiar daca starea de spirit este ca la 30 de ani, fizic nu mai sunt la fel. Trupul intr-adevar nu mai este aceeasi…daca odata faceam sport fara sa simt efort acum parca am obosit.

Am si mai multe griji, poate si pentru ca fetita mea este aproape o domnisoara, mai multe intrebari, mai multe ganduri. Ma lupt din rasputeri sa ma mentin in forma, sa fac ceea ce iubesc inconjurata doar de familie si de prietenii pe care-i iubesc si care imi fac bine.

Este o varsta frumoasa si maturitatea asta care ma cuprinde imi pare ca mi se potriveste acum mai ales ca eram prea zvapaiata inainte :). Nu neaparat ma sperie ceva…dar simt ca viata se scurge prea repede. Prea repede trec orele, zilele, anii si nu reusesc sa fac, sa vad, sa merg acolo unde mi-as dori. Ma uit in urma si ma minunez cum au trecut anii asa de repede…in interiorul meu acolo undeva inca ma mai simt copil si mi se pare asa de ciudat ca eu sunt persoana care este acum raspunzatoare de tot ce se intampla in jurul ei, de familia mea. De multe ori parca as vrea sa le aduc aminte tuturor ca si eu sunt un copil dar de fiecare data ma trezesc la propria realitate de femeie matura de 40 de ani.

Daaaar (sa nu cad in melancolie) cu toate acestea energia si nebunia nu imi lipsesc…port blugi rupti si da de multe ori ma comport ca o pustoaica de 18 ani si asta fiindca imi face bine 🙂

Femei si mame de 40 de ani…Sunteti acolo ? Cum este?

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

Vaccinarea antigripală în sarcină. Cât de sigur este acest vaccin pentru...

Deseori,vaccinarea antigripală în sarcină le sperie pe viitoarele mămici, care se întreabă dacă nu cumva acest vaccin îi face rău bebelușului. Pe de altă...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI

Un parinte informat este un parinte relaxat

Aboneaza-te cu Facebook
Bifeaza ce te intereseaza: