Fetita mea refuza orice produs lactat - Totul Despre Mame

Fetita mea refuza orice produs lactat

Acest subiect conține 2 răspunsuri are 3 voci și a fost actualizat ultima dată de  Maria Danut Buruian acum 1 an, 6 luni.

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)
  • Autor

Clau Stroie
    Participant

Am o fetita de 7 luni pe care am alaptat-o numai la san de cand am nascut. Stiu ca este cel mai bun lapte si imi doresc tot ce este mai bun pentru copii mei, dar am urmatoarea problema refuza orice produs lactat, iaurt, branzica de casa, am incercat sa pun branzica in piureul de legume si o scuipa afara. Ce ma sfatuiti sa fac? va multumesc

Madalina22
    Participant

Stai liniștită! Și a mea refuză iaurtul..ia câteva lingurițe și pe urmă se strâmbă..nu o oblig..brânzica mai bine o amesteci cu fructe..dacă o faci cu lămâie gustă din ea poate este acră pt gustul ei . Felicitări pentru alăptat! Puține mame mai alăptează în ziua de azi.

Maria Danut Buruian
    Participant

Buna! Si noi am dat peste aceeasi problema. In cazul nostru era o alergie severa la proteina laptelui de vaca care a durat un an si jumatate. Chiar daca alergia a trecut si testul a iesit negativ, baietelul nostru continua sa refuze laptele si derivatele acestuia. Medicul nostru ne-a sugerat sa nu mai insistam daca el le refuza si sa inlocuim cu alte alimente care contin caciu. ??

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI