A fost palmuita foarte serios de un baietel iar eu nu am stiut cum sa procedez - Totul Despre Mame

A fost palmuita foarte serios de un baietel iar eu nu am stiut cum sa procedez

Acest subiect conține 0 răspunsuri are 1 voce și a fost actualizat ultima dată de  Cristina Ambrozie acum 1 an, 4 luni.

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)
  • Autor

Cristina Ambrozie
    Participant

Dragi mamici, fetita mea de 3 ani si jumatate este un copil pasnic, nu se cearta cu copii prin parc si chiar e fericita sa-si imparta jucariile cu ei.

Problema este ca de multe ori este tinta agresiunilor din partea altor copii. A fost impinsa, trasa de haine…eu am invatat-o sa nu plateasca cu aceeasi moneda si sa le atraga atentia copiilor cand fac asa, sa le spuna ca o doare, deranjeaza, etc

Insa, in week-end, a fost palmuita foarte serios de un baietel iar eu nu am stiut cum sa procedez 🙁 Se jucau mai multi copii de-a prinselea iar fetita mea l-a prins pe baietel iar acesta posibil nemultumit ca l-a prins a luat-o la palme. S-a intamplat sa fiu langa ei si sa o trag repede din valul de palme. Mama baietelului n-a avut absolut nicio reactie, nici macar nu s-a ridicat de pe banca.

Atfel, eu ce masuri sa iau? Ar trebui sa o invat sa se apere? Cum? Pana la urma si ceilalti sunt tot copii 🙁

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI