A fost palmuita foarte serios de un baietel iar eu nu am stiut cum sa procedez

Acest subiect conține 0 răspunsuri are 1 voce și a fost actualizat ultima dată de  Cristina Ambrozie acum 1 an, 2 luni.

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)
  • Autor

Cristina Ambrozie
    Participant

Dragi mamici, fetita mea de 3 ani si jumatate este un copil pasnic, nu se cearta cu copii prin parc si chiar e fericita sa-si imparta jucariile cu ei.

Problema este ca de multe ori este tinta agresiunilor din partea altor copii. A fost impinsa, trasa de haine…eu am invatat-o sa nu plateasca cu aceeasi moneda si sa le atraga atentia copiilor cand fac asa, sa le spuna ca o doare, deranjeaza, etc

Insa, in week-end, a fost palmuita foarte serios de un baietel iar eu nu am stiut cum sa procedez 🙁 Se jucau mai multi copii de-a prinselea iar fetita mea l-a prins pe baietel iar acesta posibil nemultumit ca l-a prins a luat-o la palme. S-a intamplat sa fiu langa ei si sa o trag repede din valul de palme. Mama baietelului n-a avut absolut nicio reactie, nici macar nu s-a ridicat de pe banca.

Atfel, eu ce masuri sa iau? Ar trebui sa o invat sa se apere? Cum? Pana la urma si ceilalti sunt tot copii 🙁

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

durerile abdominale în sarcină

Durerile abdominale în sarcină. De ce apar și când sunt urgență...

De ce apar durerile abdominale în sarcină. Simptomele lor sunt normale sau ai nevoie de consultul de urgență al unui medic? Unele dureri abdominale apărute...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI

Un parinte informat este un parinte relaxat

Aboneaza-te cu Facebook
Bifeaza ce te intereseaza: