Igiena intima dupa cezariana

Acest subiect conține 1 răspuns are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de  Ana Stan acum 2 ani, 1 lună.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)
  • Autor

Cata_Lyna
    Participant

Buna ziua! Imi este putin greu sa deschid acest subiect, dar fiind pentru prima data in aceasta situatie nu prea am de unde sa stiu ce si cum, asa ca apelez la ajutorul vostru. Am nascut prin cezariana de aproape 3 saptamani si as vrea sa stiu daca trebuie sa ma spal si vaginal. Doctorul cu care am nascut mi-a zis decat sa nu fac baie in cada pana la 6 saptamani din cauza lohiilor, dusuri cate vreau, dar nimic de spalaturi vaginale, si e drept ca mi-a fost jena sa intreb 🙁 multumesc.

Ana Stan
    Participant

Buna! Nu ar trebui sa-ti fie rusine sa intrebi doctorul cu care ai nascut despre asa ceva…poate cu toate emotiile de dupa nastere nu ti-ai mai dat seama. Oricum nu este indicat sa te speli vaginal dupa nastere…trebuie sa respecti indicatiile pe care ti le-a dat doctorul in privinta igienei dupa nastere.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

Vaccinarea antigripală în sarcină. Cât de sigur este acest vaccin pentru...

Deseori,vaccinarea antigripală în sarcină le sperie pe viitoarele mămici, care se întreabă dacă nu cumva acest vaccin îi face rău bebelușului. Pe de altă...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI

Un parinte informat este un parinte relaxat

Aboneaza-te cu Facebook
Bifeaza ce te intereseaza: