Imi vine in minte numai cuvantul DIVORT

Acest subiect conține 1 răspuns are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de Facebook Profile photo Nicole Nasta acum 1 an, 3 luni.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)
  • Autor

Alexandra Pop
    Participant

Stiu ca este un subiect neplacut, dar multe cupluri care s-au iubit au ajuns intr-un final la divort…iar cand este si un copil la mijloc totul se complica.

De ceva timp imi vine in minte numai cuvantul DIVORT, ca vreau sa divortez, ca merit mai mult, ca nu mai vreau sa fiu tratata asa…iar sotul meu desi vede ca nu mai sunt cum eram imi tot testeaza limitele si de cele mai multe ori simt ca nu mai pot face fata presiunii.

Cateodata imi vine sa ma las condusa de emotii insa ma opreste gandul ca vreau ca al meu copil sa creasca cu ambii parinti, sa creasca intr-o familie normala… nu stiu ce sa fac…

Cand stiu ca e cazul sa divortez? Cum stiu asta?

Facebook Profile photo
    Nicole Nasta
    Participant

Sunt impreuna cu partenerul meu de 7 ani, avem doi copii minunati. Nu am vazut rostul acestei hartii facute la starea civila, unul din principalele noastre motive fiind faptul ca poate fi desfacuta la notar fparte usor.
    Chiar si fara actul de casatorie, am muncit cot la cot, am invatat o meserie pentru ca mi-a placut, am facut doi copii si o casa. Am avut momente foarte bune si momente foarte rele. Chiar ai fara actul de casatorie am ramas si vom ramane impreuna, stim exact care este scopul nostru comun si de ce ne-am indragostit. In nicio relatie/casnicie nu are cum sa fie totul perfect. Cred ca doar comunicarea poate salva totul. Daca va puteti reaminti care sunt motivele pentru care v-ati indragostit unul de celalalt si inca mai gasiti acele lucruri, atunci inseamna ca aveti pentru ce sa mergeti in continuare impreuna.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

diabetul gestaţional

Lucruri pe care nu le ştiai despre diabetul gestaţional

Probabil cunoşti lucruri generale despre diabetul care poate să fie diagnosticat în timpul celor nouă luni de sarcină. De ce apare diabetul gestaţional, este...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI