Infectie urinara in sarcina

Acest subiect conține 2 răspunsuri are 3 voci și a fost actualizat ultima dată de  Ramona Ioana acum 1 an, 7 luni.

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)
  • Autor

NickyNicky
    Participant

Sunt insarcinata in 8 saptamani si la urocultura mi-a iesit o infectie cu E.coli >100.000 ufc/mL. Mi s-a dat sa iau Uractiv Mami. Sunt putin speriata fiind la prima sarcina…nu as vrea sa pateasca ceva. Sper sa ma puteti ajuta cu sfaturi, daca a mai avut cineva aceasta infectie la inceput de sarcina, daca mai pot face ceva…sper sa nu-l afecteze pe bebe. Va pup!

corinan
    Participant

Si eu am avut e-coli in primelw luni de sarcina si nu mi-a trecut cu niciun antibiotic. Am luat Urifar de pe sensilab.ro si a facut minuni. Este mai scump dar dupa 7 zile de tratament plus 2-3 litri de apa pe zi scapi de bacterie. Este natural si nu are efecte negative. Bafta

Ramona Ioana
    Participant

Buna! si mie mi-a iesit la analiza din col infectie cu Gardnerella, am 15 saptamani. A facut cineva tratament alternativ?

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

diabetul gestaţional

Lucruri pe care nu le ştiai despre diabetul gestaţional

Probabil cunoşti lucruri generale despre diabetul care poate să fie diagnosticat în timpul celor nouă luni de sarcină. De ce apare diabetul gestaţional, este...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI