Mă înșală cu o femeie mult mai tânără - Totul Despre Mame

Mă înșală cu o femeie mult mai tânără

Acest subiect conține 4 răspunsuri are 4 voci și a fost actualizat ultima dată de  Cristina acum 1 an, 8 luni.

Vizualizare 5 articole - 1 la 5 (din 5 în total)
  • Autor

mamica_noua
    Participant

Am 38 de ani și doi copii, dintre care unul are nevoi speciale. Tocmai am aflat că soțul meu mă înșală cu o femeie mult mai tânără. Bănuiam de ceva vreme, dar cred că am ales să ignor toate semnele. De Ziua Îndrăgostiților a fost plecat toată ziua de acasă, cred că a sărbătorit.. Nu știu ce să fac în situația asta, am senzația că toată viața mea se termină aici.

Ieri mi-a cerut divorțul și implicit partajul. Sunt disperată, nu vreau să-mi împart munca de-o viață cu altă femeie și nici nu știu cum mă voi descurca singură cu copilul bolnav.

Voi ați trecut printr-o astfel de situație? Cum ați reușit să treceți peste?

Cătălina Fiț
    Participant

Spune-i ca ii lasi copiii.Amandoi.Sa ii creasca impreuna cu iubita lui.Ca vrei si tu sa iti traiesti tineretea. Fa-o pe nebuna macar sa faca cu capu.

Anda Andreea
    Participant

Cel care ti-a fost odata un sot bun,este si v-a fi tatal copiilor tai,nu se poate transforma intr-un dusman,chiar daca a ales sa isi traiasca viata cu o alta femeie,fie ea mai „proasta” decat tine!
    In conditiile in care aveti copii impreuna,din care unul cu nevoi speciale,aveti nevoie de multa rebdare si multa chibzuinta sa va puteti separa!Trebuie sa fi constienta ca din moment ce el are o relatie extraconjugala serioasa,problemele dintre voi nu vor disparea niciodata,chiar daca renunta la ea.
    Sfatul meu este sa nu le vorbesti niciodata copiilor urat despre tatal lor si sa incerci cat poti sa ascunzi faptul ca voi nu ve-ti mai forma o familie,incearca sa le spui copiilor ca tatal lor este plecat intr-o delegatie foarte lunga.Nu te razboi cu barbatul care renunta la tine,incercati pe cale amiabila sa va ingrijiti amandoi de copiii vostri,chiar daca intre voi nu mai exista flacara iubirii.
    Sper ca iti sunt de folos sfaturile mele!
    Mult noroc si sanatate micutului!

mamica_noua
    Participant

Astăzi am aflat cu cine mă înșală soțul. E o tânără de numai 24-25 de ani, dar care are și un copil din flori. Am senzația că trăiesc coșmarul vieții mele. Mi-e teamă să nu fie copilul lui. Nu o să îmi las niciodată copilul care are nevoi speciale cu o femeie atât de tânără și cu un astfel de stil de viață.
    Pare foarte îndrăgostit. Nu i-am reproșat nimic, din contră. I-am lăsat mâncare caldă pe masă, am dus copilul în parc, pare surprins de atitudinea mea. La început am fost foarte nervoasă și l-am judecat. Acum mă întreb dacă nu cumva am greșit și eu. Poate că atenția mea s-a dus mai mult către copilul bolnav. Sunt genul de femeie care a clădit singură tot, e drept că m-a ajutat și el, dar fără mine n-ar fi avut niciodată situația materială de astăzi. Nu a mai pomenit nimic despre divorț, iar eu nu sunt convinsă dacă vreau să ajungem la divorț și partaj. Țin foarte mult la ceea ce am realizat, mai ales că am făcut totul pentru a-i ușura viața copilului meu.

Prea mulți prieteni nu am, ne-am cam îndepărtat. Nu știu ce să fac. Să-l las așa și să aștept poate îi trece? Să încerc să vorbesc cu el? Sau pur și simplu să-mi iau inima în dinți și să termin toată povestea asta?

Cristina
    Participant

Cred ca este foarte greu si sper din suflet sa ai pe cineva alaturi care sa te ajute sa treci peste acest impas.
    Nu este vina ta! Fatul ca ai grija de copilasul tau bolnav ar trebui sa fie un lucru de admirat pentru sotul tau. Barbatii sunt egoisti si de multe ori nu inteleg ca atentia unei femei va fi intotdeauna in primul rand pentru copiii ei.
    Nimic nu scuza faptul ca te-a inselat si in mod sigur o va face si alta data.

Nu il ierta. Fii puternica si ai incredere in tine! Partajul nu inseamna ca va trebui sa imparti cu ea munca ta, oricum legea este de partea mamelor si probabil majoritatea bunurilor vor ramane la tine, de asemenea si copiii.

Fii tu matura si pentru el! ia-ti inima in dinti! Meriti sa fii fericita, apreciata si iubita!

Vizualizare 5 articole - 1 la 5 (din 5 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI