Ma simt coplesita…sarcina pieduta si divort

Acest subiect conține 1 răspuns are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de Facebook Profile photo Alina Stan acum 1 an, 3 luni.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)
  • Autor

OanaT
    Participant

Trec prin cele mai dificile momente din viata mea, tocmai ce am aflat ca am pierdut o sarcina de 7 saptamani si sunt si in pragul divortului (dupa repetate certuri si impacari). Imi doream enorm acest copil, chiar daca sunt in divort, si sunt convinsa ca sarcina s-a oprit din evolutie din cauza starilor emotionale prin care trec. Lui nici nu i-am spus de sarcina. Sunt coplesita nici nu stiu cum o sa trec peste pierderea unei sarcini si printr-un divort in acelasi timp?

Facebook Profile photo
    Alina Stan
    Participant

Draga Oana, mama fiind imi pot imagina destul de bine ce simti si ma doare sufletul. Nu pot sa fac nimic sa dau timpul inapoi dar pot sa te incurajez si sa te rog sa nu te simti vinovata. Procentul sarcinilor pierdute in primele 3 luni de sarcina e foarte mare, eu nu cred ca e vina ta, pur si simplu a coincis cu perioada divortului. Stiu ca e un moment extrem de dureros. Cand am ramas insarcinata cu fetita mi-au spus ca s-a oprit din evolutie. Mi-a inghetat sangele in vene. Imi venea sa fug undeva departe sa nu mai stiu de nimeni, sa plang pana ma usuc. Nu stiu care e situatia ta, la mine era o sarcina de 6 saptamani si la ecograf nu se vedea bebele, asa ca s-au decis sa puna un diagnostic de „sarcina cu ou clar” adica oprita din evolutie. Poate treci prin aceeasi situatie. Mai asteapta, poate s-au inselat doctorii. In cazul meu asa a fost si am nascut o fetita sanatoasa in ciuda primului diagnostic. Daca vrei sa vorbesti cu cineva, scrie-mi pe facebook. Eu stiu cat conteaza sa ai pe cineva aproape in astfel de momente – https://www.facebook.com/alina.stann

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

diabetul gestaţional

Lucruri pe care nu le ştiai despre diabetul gestaţional

Probabil cunoşti lucruri generale despre diabetul care poate să fie diagnosticat în timpul celor nouă luni de sarcină. De ce apare diabetul gestaţional, este...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI