Mamica nedormita - Totul Despre Mame

Mamica nedormita

Acest subiect conține 1 răspuns are 1 voce și a fost actualizat ultima dată de  Diana Sirbu acum 1 an, 8 luni.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)
  • Autor

Diana Sirbu
    Participant

Am o problema legata de somnul fetitei mele de 5 luni care adoarme foarte greu noaptea. Ininte sa adorma plange foarte mult, pana la epuizare, suzeta nu o accepta, cu greu adoarme la san si nici atunci iar dupa ce adorme se trezeste de 3-4 ori pe noapte si o iau de la capat cu incercarea de a o linisti/adormi.

Sunt pur si simplu epuizata, nu stiu ce sa mai fac. Ma mai ajuta si taica-su dar deja merge la munca terminat.
    Nu inteleg de ce se intampla asa pentru ca in urma cu o luna de zile adormea singura in patut, se juca, gangurea pana adormea. Se trezea abia dupa vreo 6 ore, mai bea laptic si se culca iar. I-am verificat gingiile, am zis ca poate ii iese vreun dintisor dar nu se vede nimic.

Ce este de facut? Astept nerabdatoare pareri si solutii

Diana Sirbu
    Participant

Draga mea, Stefana Mirona, am vazut raspunsul tau pe facebook…am facut cum ai zis tu, am cautat pe youtube white noise si vreau sa-ti spun ca am avut prima noapte de odihna dupa muuult timp. S-a intamplat la fel cand sa ne bagam la culcare a inceput sa planga foooarte rau, parea ca iar o sa fie o noapte lunga…cand am vazut mesajul tau imediat am cautat pe youtube si s-a calmat instant si in nici 5 minute a adormit si a avut si un somn bun (normal cu trezirile pentru laptic dar m-am linistit pt ca ma speriam rau de faptul ca plangea pana la epuizare, nu de trezirile pe timpul noptii pt laptic).

Multumesc! Multumesc! Multumesc! 🙂

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI