Mamica singura - nu stiu daca va fi sau nu alaturi de noi - Totul Despre Mame

Mamica singura – nu stiu daca va fi sau nu alaturi de noi

Acest subiect conține 2 răspunsuri are 3 voci și a fost actualizat ultima dată de  Madalina22 acum 1 an, 6 luni.

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)
  • Autor

Ellya
    Participant

Mamici, sper sa nu va deranjeze postarea mea insa simt ca nu mai pot si scriu aceste randuri pentru a ma descarca…

Peste 3 luni voi naste un baietel…nu sunt casatorita insa am o relatie de aproape 3 ani de zile. Sau am avut, nu mai sunt sigura…El stie de sarcina, chiar a parut incantat iar de 2 luni a plecat la munca in strainatate pentru a aduna bani sa ne intemeiem o familie.

L-am crezut tot timpul iar acum el da inapoi si ma tine intr-o situatie ambiguua, nu stiu daca va fi sau nu alaturi de noi. Il rog in fiecare zi sa imi spuna pentru a putea sa ma obisnuiesc ca voi fi o mamica singura fara ajutorul nimanui.

Sunt zile in care plang fara a ma putea opri la gandul ca copilul meu nu va avea tata. Poate copilul meu cand va creste imi va reprosa ca nu are tata si ca nu are bunastarea altor copii.

Nu stiu ce sa mai fac…

Howtobegoodmom
    Participant

Draga mea,
    Imi pare rau pentru voi dragilor. Cu siguranta trece printr-o perioada de confuzie. Sunt sigura ca indata ce va vedea bebelu isi va da seama cat de mult inseamnati pentru el.
    Da-i timp si ai rabdare! O sa fiti ok. Incearca sa nu mai plangi, oricat de greu pare. Bebele vostru v-a ales pentru un motiv!

Madalina22
    Participant

Dragă Ellya, nu ești singură! Ai băiețelul care în curând îți va lumina viața. Sunt mamă singură încă din luna a patra de sarcină. Nu ai de ce să te temi. Contează ca părinții să te sprijine și să fie lângă tine. Dragoste cu sila nu merge. Fetița mea nu își cunoaște tatăl nici acum, la 8 luni de viață. Bucură-te de sarcină și de bebe. Dacă a ales să plece a fost decizia lui.”Al meu” cel puțin a plecat pt că nu putea să stea fără mămica lui, pe urmă acuze că nu este copilul lui. Am decis că nu merită să îl numesc tată și nu l-am chemat nici la maternitate și nu l-am trecut nici în certificatul de naștere al fetiței. Dacă nu știe ce vrea lasă-l în pace..nu îl mai căuta, , lasă-l pe el să te caute mai ales dacă chiar îi pasă de copil.Un copil poate crește și fără tatăl biologic. Când va crește și va întreba de el îi vei spune adevărul și el va decide dacă îl va vrea în prezența lui. Încearcă să te calmezi, , viața nu se oprește la un bărbat. Eu am fost cu el 6 ani dar eu am rămas cu ce este mai bun, pe când el nu prea. Sarcină ușoară și să fiți sănătoși! O mămică fericită, un bebeluș sănătos și fericit!

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI