Mămici de Noiembrie 2015

Acest subiect conține 6 răspunsuri are 6 voci și a fost actualizat ultima dată de  Claudia Marin acum 1 an, 10 luni.

Vizualizare 7 articole - 1 la 7 (din 7 în total)
  • Autor

Tocmai ai aflat că o sa naști în noiembrie 2015? Atunci ești binevenită în grupul Mămici de Noiembrie 2015, locul de întalnire al mămicilor care așteaptă să nască în luna noiembrie 2015!

Încă nu ești sigură de data nașterii sau dorești să o mai verifici te invităm să folosești Calculatorul datei nasterii. De asemenea îți recomandam să consulți Sarcina pe Săptămâni (vezi cum evoluează dezvoltarea bebeluşului, săptămână de săptămână) și să citesti Întrebari de Gravidă (Ai îngrijorări, îndoieli, dileme? E firesc! Noi vom răspunde la cât mai multe dintre întrebările tale, astfel încât să te bucuri în siguranță de minunatele luni de sarcină).

Discuțiile se desfasoară în cadrul acestui topic. Puteți pune poze, linkuri și să vă folosiți de topicul forumului ca să recrutați și alte graviduțe ca voi.

Alina Maria 88
    Participant

Bine v-am gasit mamici de noiembrie 2015! Face careva parte din ceasta categorie?

Sarcina usoara!

BiancaR
    Participant

Buna tuturor! eu sunt o mamica de noiembrie 2015:) Bine v-am gasit 😀

MoniD
    Participant

Bine v-am gasit!

Eu, eu fac parte din aceasta categorie, cel putin asa spune dr, ca voi fi mamica de noiembrie 2015.

Mai sunt mamici tomnato-iernatice?

NAlexandra91
    Participant

Buna ziua tuturor! :)Si eu sunt o mamica de noiembrie!

Alina Maria 88
    Participant

Deja suntem 4:)

Si cum va simtiti dragele mele? Haideti sa facem cunostiinta si sa povestim una alta despre noi vreti?
    Eu sunt Alina, 27 de ani,tocmai am intrat in saptamana 27 de sarcina, inca o saptamana si intru in trimestrul 3…Burtica creste pe zi ce trece si de cateva zile am renuntat si la activitatea de la birou. Va urma o pauza de cateva luni….

Sunt la prima sarcina si voi avea o fetita..ard de nerabdare sa o vad pentru prima data.O sa nasc in Bucuresti , la Regina Maria, sper eu ca voi putea sa o fac natural si nu prin cezariana..

In ultima vreme sunt in cautarea unor activitati de petrecere a timpului liber..si de ce? In cautarea unor mamici cu experienta asemanatoare cu care sa am ce povesti 🙂

Va pup, aveti grija de voi si de bebeii din burtica!

Claudia Marin
    Participant

Buna Burtici, si noi suntem tot pregatite pentru Noiembrie, mai exact 1 Noiembrie. 27+6 sapt,fetita. Sarcina Usoara 🙂

Vizualizare 7 articole - 1 la 7 (din 7 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

bebeluș mare

Nașterea unui bebeluș foarte mare. Ce riscuri sunt?

Cel mai mare bebeluș care s-a născut, conform Cărții Recordurilor, a avut 10 kilograme și a apărut pe lume în Ohio, SUA. Potrivit publicației The...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI