Nas infundat la bebe - Totul Despre Mame

Nas infundat la bebe

Acest subiect conține 1 răspuns are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de  Gabi Cioculeasa acum 2 ani, 3 luni.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)
  • Autor

AlinaNastase
    Participant

Mamici am o problema cu bebelusa mea de 2 saptamani – are nasul infundat din maternitate.Cand m-a externat am intrebat dr. de ce are nasucul infundat si mi-a zis ca din cauza mucozitatilor care au mai ramas dar ca vor trece cu timpul.Dar de cand am ajuns acasa parca e mai rau. Ii pun ser si incerc sa desfund cu pompita si nu iese nimic.Am incercat si cu batista sugarului,tot degeaba.
    Ati patit asa ceva? Cat dureaza?

Gabi Cioculeasa
    Participant

Și Mariuca mea avea năsucul plin în primele luni.ba de la lapticul care îi venea pe nas cand o lua somnul la sân..ba avea vreun mucisor în năsucul ei mic.Eu am folosit Bebesan o pompita cu buretei.Din aceia la care tre sa tragi tu cu gura (ieftina 25 ron și foarte buna.se găsește la farmacie) șI cu ser fiziologic.O recomand cu tot dragul o am și acum când fetiță are un an și e la fel de buna.și consider ca nici nu stresezi copilul cu aspiratorul (și cu batista bebelusului) în jumatea nopții.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI