Ne vopsim parul in timpul sarcinii? - Totul despre mame

Ne vopsim parul in timpul sarcinii?

Etichetat: ,

Acest subiect conține 1 răspuns are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de  AnneBibi acum 1 an, 9 luni.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)
  • Autor

CrisTyna
    Participant

Am citit pe net tot felul de pareri daca este bine sau nu sa ne vopsim parul in timpul sarcinii. Chair nu stiu ce sa fac. Sunt insarcinata in 8 saptamani. Voi cum ati procedat, v-ati vopsit?

Multumesc

AnneBibi
    Participant

Daca vrei neaparat sa iti vopsesti parul, e mai indicat sa te indrepti catre o vopsea fara amoniac cum gasesti la L’Oreal, sau, mai bine, cele de la Apivita din Sensiblu, carora le lipsesc si mai multe chimicale fata de vopselele din comert. Si eu am citit articole care spun ca doar o cantitate mica de ingrediente intra prin piele, care nu ar trebui sa afecteze bebelusul, dar tot m-am vopsit cam pe la trei luni de sarcina. E bine cred sa eviti sa te vopsesti cand esti chiar la inceput de sarcina pentru ca atunci e perioada critica in formarea copilului (nu ca in rest nu ar fi). Eu m-am vopsit de doua ori pana acum (am sapte luni de sarcina), dar o fac pentru ca am foarte multe fire de par albe. Totusi daca te vopsesti sa o faci intr-o camera bine aerisita.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI