Nu mai vrea sa manance

Acest subiect conține 1 răspuns are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de  VioletBlue acum 1 an, 4 luni.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)
  • Autor

Luminita Alexandru
    Participant

Am un baietel de 2 ani si 6 luni si nu mai stiu ce sa fac, pana la 2 ani copilul meu manca foarte bine legume, fructe si carnita, asta pana s-a imbolnavit odata si aluat antibiotice. De atunci mai exact de 4 luni nu mai vrea sa manance, am incercat cu frumosul, cu joaca chiar si cu amenintari dar nu am reusit nimic…cand vede mancarea fuge. Manaca doar paste cu unt si branza, orez cu lapte si niste banane…orice altceva i-as da altceva nici nu vrea sa vada. Il pun cu noi la masa ca poate i se face pofta si gusta dar cand intind lingurita catre el intoarce capul. Imi puteti spune ce as putea face sa il fac sa manance si el mancare ca sunt foarte disperata?

VioletBlue
    Participant

Ai rabdare! O sa treaca si perioada asta. Le langa ce manaca pune-i si altceva si la un moment dat o sa aiba curiozitatea sa guste.
    Am sa iti dau un sfat care m-a ingrozit cand l-am primit dar a mers: da-i cremvursti! Copii sunt innebuniti dupa ei si pe langa ii poti da ou, branza, legume etc. Apoi ramai doar cu ou, branza, legume si scoti alimentul interzis! Stiu mai multe mamici care au aplicat metoda asta cu success. intr-un fel face mancatul distractiv din nou!

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

beneficiile detartrajului dentar în sarcină

Care sunt beneficiile detartrajului dentar în sarcină

Care sunt beneficiile detartrajului dentar în sarcină? Multiple. Detartrajul și examenul anual stomatologic nu numai că sunt sigure, dar sunt și recomandate în timpul...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI

Un parinte informat este un parinte relaxat

Aboneaza-te cu Facebook
Bifeaza ce te intereseaza: