Nu pot avea copii - Totul Despre Mame

Nu pot avea copii

Acest subiect conține 1 răspuns are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de  Anca Danifeld acum 1 an, 8 luni.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)
  • Autor

Vali M
    Participant

In urma cu cateva zile am aflat ca nu voi putea avea niciodata copii din cauza unui fibrom cu complicatii. Sotul meu nu prea vrea sa vorbeasca despre asta, iar eu simt ca nu mai am niciun rost pe lume. Sunt sigura ca sotul sufera si mi-e teama ca relatia noastra se va termina din cauza asta. Ce ma fac?

Anca Danifeld
    Participant

Buna Vali, nu stiu ce inseamna fibrom cu, complicatii, ce pot sa iti spun este ca acu ceva timp,mai exact 3 ani jjmatate, am fost diagnosticata cu fibrom si la fel mi-au spus, ca nu voi mai putea avea copii. Pe moment m-am revoltat, m-am speriat dar dupa am fost la un medic, la doi, ginecologi, chirurgi etc. Am refuzat sa cred asta, si raspunsul a fost ca intervin chirurgical dar nimeni nu imi garanta ca uterul meu va ramane intact. Am spus stop si am inceput sa scotocesc netul si asa am aflat de embolizare o procedura non invaziva. Mi-am facut programare, doar ca intre timp am ramas insarcinata cand nimeni nu imi dadea nici o sansa. A fost o minune de la Dumnezeu, am avut o sarcina f usoara, fara probleme si acu am un baietel de 2 ani. Nu iti pierde speranta, ai incredere in Dumnezeu. Nu am mai ajuns sa fac embolizare ca sa iti spun cum e, dar inteteseazate, mergi la o consultatie, cunosc persoane care au facut embolizate si dupa au ramas insarcinate. Scuze pt greselile de ortografie dar scriu impreuna cu cel mic. Sanatate multa si Doamne ajuta.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI