Nu vreau sa merg la scoala

Acest subiect conține 1 răspuns are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de Facebook Profile photo Victoria Parpalea acum 1 an, 6 luni.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)
  • Autor

Corina Mihalache
    Participant

Baietelul meu este clasa I si de la un timp imi spune mereu ca il doare capul sau burta si ca nu vrea sa mearga la scoala. Am fost cu el l-a doctor, l-au consultat, i-au facut si analize insa pare ca nu are nimic.
    Ideea este ca daca insist sa mergem la scoala incepe sa planga si sa-mi spuna ca nu il cred ca il doare capul. Avand in vedere ca de la doctor ne-au spus ca nu este nimic in neregula din punct de vedere al sanatatii ma ganddesc sa nu se fi intamplat ceva la scoala. Nu stiu cum sa-l fac sa-mi spuna daca este ceva in neregula la scoala…ma puteti ajuta cu un sfat? Multumesc.

Mai este nevoie si de alte analize, de care nu stiu?

Facebook Profile photo
    Victoria Parpalea
    Participant

E foarte probabil sa fi avut o problema la scoala. Cred ca cel mai indicat e sa ceri ajutorul unui psiholog

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

durerile abdominale în sarcină

Durerile abdominale în sarcină. De ce apar și când sunt urgență...

De ce apar durerile abdominale în sarcină. Simptomele lor sunt normale sau ai nevoie de consultul de urgență al unui medic? Unele dureri abdominale apărute...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI

Un parinte informat este un parinte relaxat

Aboneaza-te cu Facebook
Bifeaza ce te intereseaza: