Oare sunt eu nebuna sau chiar ma inseala? - Totul Despre Mame

Oare sunt eu nebuna sau chiar ma inseala?

Etichetat: , ,

Acest subiect conține 1 răspuns are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de  Nicole Nasta acum 1 an, 6 luni.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)
  • Autor

steffy
    Participant

Sunt intr-o situatie foarte dificila si disperata…chiar nu stiu ce sa fac. Sunt impreuna cu sotul meu de mai bine de 10 ani, suntem casatoriti de 5 ani, avem un copil de 3 anisori, inca unul pe drum si cred ca ma inseala. Am aflat de ea citind cateva mesaje din telefonul sotului meu, lucru pe care nu l-am facut niciodata dar am simtit ca este ceva schimbat la el si am avut dreptate.

Bineinteles ca am discutat cu el dar nu a recunoscut. Mi-a spus ca nu este nimic intre ei, este doar o colega de servici cu care mai discuta la telefon, ca s-au vazut de cateva ori la cafea si cam atat.

Intr-adevar mesajele nu contineau cuvinte de dragoste, dar totusi se simtea din ele o oarecare apropiere…acum nici nu mai stiu ce sa cred, poate sunt doar amici, dar atunci de ce a ascuns asta fata de mine.

Nu stiu cum sa procedez in continuare, nu vreau sa fiu nevasta nebuna care il acuza de tot felul dar nici sa fiu pacalita…Cum pot afla adevarul? Imi dati cateva sfaturi?

Nicole Nasta
    Participant

E clar ca e ceva, sa fim serioase! Partenerul meu are o slujba de asa natura ca trebuie sa se intalneasca si sa vorbeasca si cu femei, dar nu imi ascunde. De fapt, imi povesteste, sau daca se intampla sa il sun in timpul unei intalniri ma „baga” in discutie cu persoana respectiva. Asculta-ti instinctul si vezi cum poti rezolva situatia. Poate o confruntare cu ea, daca cea cu el nu a functionat. Macar sa stii, desi cineva mi-a spus mai demult o vorba:”ce nu stii, nu are cum sa te raneasca”. E alegerea ta. Totusi, sunt doi copii la mijloc.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI