Pot merge cu bebe de 2 luni în magazine?

Acest subiect conține 2 răspunsuri are 3 voci și a fost actualizat ultima dată de  Jaqo acum 1 an, 3 luni.

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)
  • Autor

Amalia_Amy
    Participant

Sunt mămica unei fetițe de 2 luni. Am tot evitat să merg cu ea prin magazine şi hipermarketuri de teamă să nu prindă vreun virus, dar sunt situaţii când am nevoie urgentă de ceva şi nu am cu cine să o las. Este foarte riscant să o iau şi pe ea în magazine la această vârstă sau putem merge împreună? Multumesc

Facebook Profile photo
    Ana Vivi Mh
    Participant

Eu il iau pe cel mic (are 3 luni) peste tot pt ca sunt nevoita,chiar si pe tren inca de la 2 saptamani. La supermarket il duc doar in portbebe. Pana la urma e greu de tinut copilul departe de oameni si boli. Din fericire inca nu am avut vreo problema cu el 🙂

Jaqo
    Participant

Bebelul meu are 10 zile ( da!)și am ieșit cu el afara din prima zi de când am ajuns acasă (7 zile). Merg la supermarket și în parc, la plimbare dimineața și seara. Asa am procedat și cu primii doi copilași. Nu am avut nicio problema , nu au contactat niciun virus. El sta oricum în căruț și este ferit, nimeni nu va veni sa se apropie de el sau sa ii sufle în fata. Eu zic sa nu îți faci probleme

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

beneficiile detartrajului dentar în sarcină

Care sunt beneficiile detartrajului dentar în sarcină

Care sunt beneficiile detartrajului dentar în sarcină? Multiple. Detartrajul și examenul anual stomatologic nu numai că sunt sigure, dar sunt și recomandate în timpul...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI

Un parinte informat este un parinte relaxat

Aboneaza-te cu Facebook
Bifeaza ce te intereseaza: