Pozitii corecte de alaptare?

Acest subiect conține 1 răspuns are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de Facebook Profile photo Yna Beny Tazlaoanu acum 1 an, 5 luni.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)
  • Autor

AdinaG
    Participant

De cand alaptez am facut niste ragade absolut infioratoare, sunt carne vie 🙁
    Am tot citit despre pozitii corecte de alaptare si inteleg ca am patit asa pentru ca nu l-am pus corect la san. In spital nu mi-a aratat nimeni cum se pune copilul corect la san si nici acasa nu am avut prin preajma pe cineva care sa-mi arate.

Eu am sanii mari si grei si binenteles de cand alaptez sunt si mai mari si mai grei iar lui bebe ii este destul de greu sa se agate de sanul meu.

Asa ca apelez la voi cele cu mai multa experienta, care este pozitia corecta, in asa fel incat sa nu mai apara ragade iar bebe sa primeasca lapticul?

Va multumesc mult!

Facebook Profile photo
    Yna Beny Tazlaoanu
    Participant

Buna.eu stau pe o parte cand alaptez..asa mi-au aratat in spital..folosesc protectii pt.sfarcuri si nu am probl.sunt f.bune

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

durerile abdominale în sarcină

Durerile abdominale în sarcină. De ce apar și când sunt urgență...

De ce apar durerile abdominale în sarcină. Simptomele lor sunt normale sau ai nevoie de consultul de urgență al unui medic? Unele dureri abdominale apărute...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI

Un parinte informat este un parinte relaxat

Aboneaza-te cu Facebook
Bifeaza ce te intereseaza: