Problema greutate mica in sarcina? - Totul Despre Mame

Problema greutate mica in sarcina?

Acest subiect conține 1 răspuns are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de  Mica acum 1 an, 7 luni.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)
  • Autor

Crissu Crissu
    Participant

Buna mamici! Sunt in saptamana 24 de sarcina si m-am ingrasat doar 3 kg. Multa lume spune ca nu este normal,ca este prea putin si am cam intrat in panica. La control nu mi-au zis nimic in legatura cu asta, sarcina evolueaza bine pana acum.

Voi ce parere aveti, chiar sa fie o problema faptul ca nu am luat in greutate decat 3 kg pana acum?

Mica
    Participant

Buna viitoare mamica iti pot da un sfat: nu iti face griji pentru ca ai luat putin in greutate,dimpotriva este foarte bine. Am nascut anul trecut o fetita de 3 kg, in timpul sarcinii nu am luat in greutate decat 9 kg,si am mancat absolut tot ce am poftit la orice ora din zi si din noapte. Doamna doctor care mi-a urmarit sarcina mi-a spus ca este foarte bine ca nu am luat in greutate foarte mult. Nu trebuie sa te ingrasi foarte mult cand esti gravidă. Poți sta linistită babele tau se dezvolta perfect normal si isi ia tot aportul de vitamine si mâncare care ii trebuie.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI