Reactia neplacuta a tatalui natural impotriva tatalui vitreg

Acest subiect conține 0 răspunsuri are 1 voce și a fost actualizat ultima dată de  Sandra Marcu acum 1 an, 4 luni.

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)
  • Autor

Sandra Marcu
    Participant

Sunt o mamica recasatorita si am un baietel de 5 ani, Stefan. Am luat decizia de a ma recasatori pentru ca actualul sot s-a purtat foarte frumos cu Stefan inca de la inceput, s-a apropiat foarte mult de el, a vrut sa se implice in cresterea si educatia lui. Desi fostul sot are drep de vizita in ultimii ani nu prea l-a vizitat pe Stefan.

In schimb de cand ne-am creat o alta familie si suntem fericiti il viziteaza in mod constant dar nemultumirea mea este ca il intoarce pe baiat impotriva actualului sot. Desi il acceptase destul de bine pe actualul sot de cand cu vizitele tatalui sau natural, Stefan are momente in care se poarta urat cu el. Acum nu stiu cum sa mai procedez pentru ca situatia sa nu se agraveze si sa avem in continuare linistea si iubirea pe care o meritam.

Va mutlumesc foarte mult si astept orice parere sau sfat ce ar putea ajuta. Pe mine sau pe alte mamici aflate in situatia mea.

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CELE MAI CITITE

durerile abdominale în sarcină

Durerile abdominale în sarcină. De ce apar și când sunt urgență...

De ce apar durerile abdominale în sarcină. Simptomele lor sunt normale sau ai nevoie de consultul de urgență al unui medic? Unele dureri abdominale apărute...

APLICAȚII UTILE PENTRU PĂRINȚI

Un parinte informat este un parinte relaxat

Aboneaza-te cu Facebook
Bifeaza ce te intereseaza: